Diakenen worden vaak gezien als schatbewakers. Maar als hun rol daartoe beperkt blijft, wordt het diakenambt onderschat. Diakenen hebben de dure roeping om uitvoering te geven aan het priesterlijke ambt van Christus in de gemeente.
Wat houdt het diakenambt in? Welke taken horen er bij de diaconie en hoe neem je besluiten over zorg aan gemeenteleden en het ondersteunen van diaconale projecten? Om over deze en andere vragen na te denken, organiseren de deputaatschappen DMZ en BN de landelijke diakendag van de gereformeerde gemeenten. Zowel de lezing als de workshops zijn gericht op de dagelijkse praktijk van de diaken. Daarbij is er ruimte voor het bespreken van vragen met andere diakenen, het uitwisselen van adviezen en het leren van ervaringen vanuit binnen- en buitenland.
We ontmoeten u graag op de diakendag!
Wanneer? 18 januari 2019, 16.00 tot 22.00 uur
Waar? Bethelkerk, Tricht-Geldermalsen
Wie? Diakenen én andere ambtsdragers
Wat? Bezinnende lezing, verdiepende workshops en leerzame ontmoetingen
Programma
- Opening
- Workshopronde 1
- Maaltijd
- Hoofdlezing ds. C. Van Ruitenburg 'Het diakenambt: een onderschatte roeping?' In deze lezing wordt ingegaan op het geroepen zijn tot dienen in navolging van de Dienaar.
- Workshopronde 2
- Afsluitend forum
Workshops
Geroepen tot ... ...
- diaconaat zonder geld (ZGG - Bert de Wit)
- diaconaat & evangelisatie (EVGG - Gijsbert Geijtenbeek)
- diaconaat en gemeente-opbouw (DVI - Maarten Dekker)
- zorg voor ouderen (DMZ - Teunis Stoop)
- zorg voor jongeren (DMZ - Jan de Waard)
- verslavingszorg (DMZ - Jan Teerds)
- oneindige hulp? (BN - Jan Drost)
- keuzes maken (BN - Bertine Vermeer)
- een levend dankoffer (DAMASCUS - Samir Yacco)
- zorg voor kwetsbaren in de gemeente (HH - Bert Regterschot)
- ziekenbezoek (BN - ds. G.J. van Aalst)
Inschrijven
Inschrijven is mogelijk via de website van Bijzondere Noden. Het is mogelijk om alleen aan het middag- of avondprogramma deel te nemen. Het avondprogramma begint om 19.00 uur.